Εκπαιδευτικά προγράμματα Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου

Με ευθύνη του Τμήματος Δημοσίων Σχέσεων και Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου θα πραγματοποιούνται δωρεάν για μαθητές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  προγράμματα για τη σχολική χρονιά 2012-2013, τα οποία πλαισιώνουν τόσο τις Μόνιμες Συλλογές του Μουσείου όσο και την Περιοδική Έκθεση με τίτλο « ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΩΝ. Το Πλοίο-οι Θησαυροί-ο Μηχανισμός».

Ο πλήρης κατάλογος των εκπαιδευτικών προγραμμάτων, στον οποίο αναγράφονται και οι ημερομηνίες πραγματοποίησης τους, είναι αναρτημένος:

Α) στην ιστοσελίδα του Εθνικού Αρχαιολογικού Μουσείου www.namuseum.gr, ακολουθώντας την διαδρομή ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ? Σχολεία και εκπαιδευτικοί ? Πρωτοβάθμια εκπαίδευση/Δευτεροβάθμια εκπαίδευση

Β) στην ιστοσελίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α. www.e-yliko.gr, ακολουθώντας την διαδρομή Ενημερωτικό Υλικό ? Εκπαιδευτικές επισκέψεις  ? Εκπαιδευτικές επισκέψεις στην Αθήνα

Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής στα τηλέφωνα επικοινωνίας: 2108217724, 2108217717

Ωράριο επικοινωνίας: 8:30-15:30  Υπεύθυνες Επικοινωνίας: Παναγιώτα Κουτσιανά, Μαρία Σελέκου