Μαθητικό φεστιβάλ 2014

Σας ενημερώνουμε ότι η Δ΄Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αθήνας, διοργανώνει από 13-15 Μαΐου 2014  μαθητικό φεστιβάλ σχολικών δραστηριοτήτων.  Ο χώρος διεξαγωγής του θα είναι το ΕΠΑΛ Γλυφάδας (Ιλίου 17 και Αγαμέμνονος).

Στο Φεστιβάλ μπορούν να συμμετέχουν όλα τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που ανήκουν στην περιοχή ευθύνης της Δ΄διεύθυνσης και υλοποίησαν εγκεκριμένο πρόγραμμα σχολικών δραστηριοτήτων. Κάθε σχολείο θα πρέπει να επιλέξει ένα απόσπασμα  θεατρικής παράστασης με μέγιστη χρονική διάρκεια τα 15 λεπτά, είτε παρουσίαση με βιντεοπροβολέα με μέγιστη χρονική διάρκεια τα 10 λεπτά, είτε έκθεση κατασκευών και υλικού σε σταθερές επιφάνειες.

Καταληκτική ημερομηνία για τις δηλώσεις συμμετοχής είναι η 8η Μαΐου 2014.

Η δήλωση συμμετοχής μπορεί να πραγματοποιηθεί υποβάλλοντας αίτηση στη δικτυακή φόρμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: http://bit.ly/festival-SD-2014

Το επίσημο πρόγραμμα θα ανακοινωθεί μετά τη λήξη υποβολής αιτήσεων συμμετοχής.

Οι εκδηλώσεις θα είναι ανοικτές για τα σχολεία και το κοινό.

Προς διευκόλυνση των συναδέλφων επισυνάπτεται πρότυπο παρουσίασης. Προτείνουμε επιπρόσθετα να συμβουλευτείτε τις συμβουλές βελτιστοποίησης παρουσιάσεων.

Συνημμένα:
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (7897-festival2014.pdf)7897-festival2014.pdf[Εγκύκλιος 7897.28-4-2014]210 kB
Μεταφόρτωση αυτού του αρχείου (protypo-festival.ppt)protypo-festival.ppt[Πρότυπο παρουσίασης]807 kB