Onassis Youth Festival 2020

Με αφορμή την επίσημη αφήγηση της Ιστορίας αλλά και τις εναλλακτικές μορφές της, οι έφηβοι συμμετέχουν σε μια σειρά εργαστηρίων στις σχολικές τάξεις, δημιουργούν κάτι εντελώς νέο και ανεβαίνουν με ορμή στη Μικρή Σκηνή της Στέγης, για ένα μανιφέστο που θα μπορούσε να ζει και μετά από 200 χρόνια. Πάρτε μέρος μαζί με τους μαθητές σας στο πιο δυναμικό φεστιβάλ για εφήβους!

Απευθύνεται σε:

Μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου

Ημερομηνίες:

Εργαστήρια: Νοέμβριος 2019 – Απρίλιος 2020

Φεστιβάλ: Παρασκευή 24, Σάββατο 25 και Κυριακή 26 Απριλίου 2020

Χώρος:

Τα εργαστήρια πραγματοποιούνται σε τρίωρες εβδομαδιαίες συναντήσεις στους χώρους των σχολείων. Οι παραστάσεις θα δοθούν στη Στέγη του Ιδρύματος Ωνάση (Συγγρού 107).

Διαδικασία αίτησης και επιλογής:

Υποβολή αίτησης συμμετοχής στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μέχρι τις 8 Νοεμβρίου 2019.